Komşularımız - Harmanköy

Harmanköy, İnhisar İlçesi'ne bağlı bize göre Gedikkaya (onların deyimiyle Harmankaya)'nın arkasında kalan yeşillikler içinde toprağından bereket fışkıran çok eski bir yerleşim yeridir. Tarihçesini bilmiyorum ama Harmanköy Tekfuru diye aklımda kalmış tarih kitaplarından; yani Osmanlı'dan bile önceye dayanan bir yerleşim yeridir diye düşünüyorum. (Harmanköy'ün tarihçesini bilen varsa lütfen mail atsın.)

Harmanköy deyince aklıma nedense çocukluk ve sınıf arkadaşım Müştaba AYDOĞDU gelir. Şimdilerde adını değiştirmiş Cihan koymuş galiba.(Maalesef Müşteba Kardeşimizi hain PKK kurşunuyla şehit verdik! Işık içinde yatsın...) Daha sonraları tanıştığım ve uzun yıllardır görüşemediğim iki dostumun özlemleri dağlar yüreğimi: Cemil KUYU ve Aydın BAĞARDI... Uzun yıllar var görmüyorum kendilerini. Cemil'i duyarım ara sıra İstanbul'daymış. Aydın'ın adını ise bir kez TRT'deydi sanırım bir filmde yönetmen olarak okumuştum. Filmin adı: Ölürayak'tı. Umarım birileri bu satırları onlara gösterir de mail atarlar.

Bu arada ışık içinde yatsın, Yaşariye halamın eşi İsmail DORUK'u ve kızları Emel ve Sibel'i anmadan geçersem bana gücenirler. Elbette Arif (Selçuk) DORUK'u da unutmayalım.

Bu sayfayı bana hazırlamam için fotoğrafları sağlayan Sezgin DURMAZ Bey'e teşekkür ederim. Onun sayesinde dostlarımı anımsayıp kulaklarını çınlatmış oldum.

Her yıl Harmanköy'de düzenlenen Mihalgazi'yi anma törenlerinde buluşmak dileğiyle...

HARMANKÖY'ün tarihçesini okumak için tıklayınız.

 
 
Sitemizde hoşça zaman geçirmeniz dileği ile..
Duyurular
Radyo
Yenipazar' ın radyosunu dinlediniz mi ? Hem radyo dinleyebilir hem de hemşerilerimizle o anda sohbet edebilirsiniz. Dinlemek için tıklayınız.
E-posta
isminiz@yenipazar.com e-maillerinizi web üzerinden okumak ve e-mail göndermek için tıklayınız.
isminiz@yenipazar.com e-mail adresi almak istiyorsanız mail atınız.
Outlook Express kullanıyorsanız, mektuplarınızı almak ve gönderebilmek için ayarlama sihirbazımıza bakınız.
İletişim Yöntemlerimiz
Ziyaretçi defterimiz,
Yenipazarlıları tek çatı altında toplayıp birbirleriyle iletişimlerini koparmadan birlik ve beraberlik içinde olmaktır.
Forumumuz,
Yenipazar için düşündüklerinizi veya farklı konuladaki fikirlerinizi burada paylaşabilirsiniz.
Anket
Yenipazar'in Sanal Gazetesi
Yenipazar' ın Sesi' ni okuyor musunuz?
Her gün
Ara sıra
Aklıma geldikçe
Okumadım
Bir daha okumam

Şu andaki durum

Top List' ler